Jak si přitáhnout do života, co si přejeme (3.úkol)

25.07.2020

Kam zaměříš pozornost, tam to roste. Možná už je to známé i mezi "mudly", takže vysvětlovat netřeba. Ale... 

Mám zkušenost, že co napíšu na Facebook, to roste mnohem rychleji. Energie se násobí. Už se mi skrze naschvál vyslaný "přitahovací" příspěvek na FB splnilo pár velmi podivných přání, na která bych jinak čekala asi dost dlouho. Teď navíc zjišťuji, že i psaní blogu funguje lépe, než psaní do "obyčejného" sešitku. Zkuste to, ale pozor, co si přejete. Vesmír je vtipálek.

Přejete si mít klíčky od nového BMW u vás na stole? Pravděpodobně přijede na návštěvu šéf místní fabriky a klíčky si tam odloží. Přejete si jít se projet s fešákem v kabrioletu? Můžete se projet v kabrioletu s panem Fešákem, který se vám ale vůbec nebude zamlouvat :-) Ano, mohla bych vyprávět.

Osvědčilo se mi, spíše než na konkrétní vnější detaily, jako je jméno, vzhled, značka, zaměřit na své pocity, které z dané situace chci mít. To je ideální. K čemu vám bude urostlý, modrooký chlap, který se bude chovat jako blbec a bude vám s ním trapně a nepříjemně? K čemu vám budou žluté značkové kozačky, když v nich nebudete moct chodit a nohy budou trpět.

Dobrá zpráva je, že svá přání můžeme vždycky, když si všimneme, co přitahujeme, ještě včas pozměnit a vyladit. To je krásná tvůrčí činnost. Nemusíme skočit po prvním prototypu.Líbí se mi pozorovat synchronicitu či náznaky toho, co vysíláme a co si přitahujeme do hmoty. Uvědomuju si také, že snáz se může projevit to, na čem nelpíme, co vysíláme s lehkostí a co nebrzdíme svými pochybnostmi a obavami. Což asi je nyní můj případ. Nemám žádná konkrétní očekávání. Žádné konkrétní cesty ani výsledky.

Mých 20 vteřin zpívající radosti samovolně funguje, aniž bych na to musela myslet. Už druhý den v klídečku zpívám třikrát denně, rozhodně ne jen 20 vteřin, a hudba je najednou větší součástí našeho dne i reprodukovaná. Paráda. To se mi líbí. Patrně si z těch našich rozhovorů a dopisování můj kamarád mozek něco vzal a zapamatoval, snad i s něčím souhlasil. 

Založila jsem si tento blog (pozn. před pár lety a na jiném webu, ale zjevně už to vedlo SEM), abych se dopracovala k větší lehkosti, jasnosti, vytřídila si myšlenky, věci, činnosti... A krom zpívání z druhého úkolu, které funguje skvěle, mi začaly chodit další inspirace a nabídky pomoci k tomu, abych to zvládla lépe, nebyla na to sama.

Ukázaly se mi postupně tři online kurzy zdarma, které mají plynutí a lehkost přímo v popisu cíle či záměru kurzu, a to v oblastech, které já sama mám nyní určené jako priority. Sranda, ne? Jasně, když nám vesmír něco nabídne, nemusíme to všechno přijímat, můžeme ladit naše přání a říkat si, fajn, jsem na dobré cestě, evidentně jdu správně, ještě vydržím a budu se těšit na to, co přijde.
Nepotřebujeme se zahltit přijetím všech nabídek. 

Na druhou stranu, je dobré říkat příležitostem ANO, a ne nad nimi složitě příliš špekulovat a chtít, aby se zjevila přesně taková příležitost, jak my si představujeme. Nemůžeme nikdy mít takovou představivost a dohlédnout vše do důsledků tak, jak to ví vesmír. Když se držíme konkrétní představy, jak chceme věci dělat, a jinou cestičku nepřijmeme, dost možná se k výsledku budeme pídit o moc déle a s daleko větším úsilím. 

Propásneme nebo neuvidíme jinou příležitost, která vede třeba oklikou, ale hladce a s potřebnými dalšími zkušenostmi pro nás. Zkoušením navíc v případě pochybností lépe zjistíme, zda se nám tato cesta líbí nebo nikoli.Já jsem si řekla, že teď to vydatné úsilí, aby věci šly podle mne, na chvíli opustím. Je to osvobozující pocit, a vím, že mi patrně dlouho nevydrží.

Jsem totiž velmi cyklická :-D 

Energie mi jede ve vlnách, a jakmile se dostanu zase do výkonnostní fáze, budu se chtít přetrhnout a mít vše pod kontrolou. Ale tak je to dobře. Jinak to asi nejde. Je to pro mne přirozené. Příroda se taky mění cyklicky, nevidím v tom nic špatného. Jen se chci vyhnout tomu, naložit si více, než unesu a rozjet dalších deset projektů, které se mi líhnou v hlavě jak na běžícím pásu.

Kamarádka to celkem vystihla, když viděla, že jsem si založila tento blog. "Přidala sis zase další úkol - psát články a posty na FB. To ti ven ze zacyklenosti nepomůže." 

Ano, také mne to napadlo, že je to jen další můj útěk a snaha tvářit se, že teď už se konečně z toho svého opakujícího se balastu dostanu a bude mi dobře. Zatím je to ale dobré, jede to hezky, daří se sbírat energii, dobíjet baterky, na to čištění, které chci projít. Možná něco odpadne samo, něco bude muset projít skrze vědomé vyškrtnutí, věci samy z domu neodejdou... 

Když ale vidím, co dokáže nepatrná změna v zaměření pozornosti (na lehkost, 20 vteřin radosti,...), je zřejmé, že mne bude bavit sledovat, jak se to bude dál vyvíjet.

Dnes si tedy před spaním nadělím ještě jednu radostnou chvilku. Je totiž dobré vědět, k čemu směřujeme a co má být v budoucnu na místě toho, co ze života odstraníme. 

Představím si tedy vizi toho, jak bych chtěla, abych se cítila v jednotlivých oblastech svého života. 

Co chci zažívat, cítit, ve svých vztazích, v rodině, s přáteli, dětmi, partnerem, ale také s cizími lidmi, jak mají vypadat mé vztahy obecně. Jak se chci cítit já sama jako žena, matka, partnerka, kamarádka, ale i tvůrkyně a podnikatelka. 

Chcete-li do toho jít se mnou, můžete si představit jakoukoli situaci, kterou třeba chcete nyní ve svém životě zlepšit. Je to jako film, ve kterém hrajete hlavní roli. Natočte ho tak, aby se vám líbilo, co vidíte. Jednoduché. Pokud to někde drhne a nejde to, zkuste to zjemnit. Vyměnit slova, obrazy.

Někdo nedokáže přijmout, že plave v penězích jako strýček Skrblík, ale umí si představit, že tráví příjemný čas s rodinou na nějaké hezké exotické dovolené apod. Experimentujte, hrajte si. 

Je to váš život. Máte právo si ho vysnít, jak se vám líbí.

P. S. Tajný tip 1: své snění podpoříte tím, že se vaše tělo bude cítit dobře - zatancujte si před tím, nebo během snění, nebo si dejte vanu, chutné jídlo, projděte se na místo, které milujete (to mi funguje skvěle! Je jedno místo na světě, kde vyšlu přání, které nebrzdím pochybnostmi, a do měsíce je hotovo :-)), dejte si čokoládu, podívejte se na obrázek vysněného bydlení apod. Fantazii se meze nekladou. 

Tajný tip 2: nemáte-li ještě dost údajů pro to, co si přesně přejete, sbírejte data - jděte do obchodu s nábytkem, osahejte si, vyzkoušejte vše, co tam mají, abyste věděli, co se vám líbí, co ne, nebo do autosalonu vyzkoušet různé vozy, obhlídnout rodinné domy či lokality pro bydlení... tím velmi urychlíte zhmotnění svých přání :-)
Jdu na to. Hodně štěstí nám všem.

Pojď si také plnit své sny...

A nebo si domluv poznávací 20 minutový hovor a podíváme se, co zrovna ty a tvé podnikání potřebujete a zda je pro tebe ideální osobní individuální či skupinová spolupráce se mnou.