Od automatizovaných plážových balvanů k podnikání v lehkosti

14.12.2022

Od nalajnovaného života, přes životní karamboly a velké třesky - budování offline i online podnikání několikrát od píky, postupně s třemi dětmi,  až k ročnímu kurzu Lenky Lutonské, na který bych si jako JUDr. tehdy ani nepomyslela, natož, že ho budu chtít a umět zaplatit i bez finančního polštáře v bance. A že mi ty mé zájmy a dovednosti nakonec začnou dávat úplně jiný obraz a smysl.

Dnes trochu osobněji, ale s mnohou inspirací pro tvá budoucí rozhodnutí, a víru v plnění přání a úspěchu.

Před poslechem si můžeš přečíst ještě více podrobností z mé cesty níže.

Ještě na univerzitě jsem měla život jasně nalajnovaný.

  • vystuduješ práva
  • budeš JUDr. (dokonce jsem měla až do rozvodu našlápnuto na PhD.- dnes se tomu směji)
  • vdáš se
  • budeš mít rodinu
  • práci na celý život tutéž (kariéru a důchod...)

A až do prvního porodu to vypadalo, že to tak bude!

Naivně jsem si ještě před porodem myslela, že po půl roce na mateřské se vrátím do práce, kterou jsem měla fakt ráda (mj. jsem rozhodovala o odvoláních proti stavebním přestupkům a metodicky spolu-vedla podřízené stavební úřady zejm. na úseku správního trestání, což byla má oblast zamýšleného PhD.).

Ale moje první děťátko otočilo můj svět naruby.

Začala jsem víc vnímat sebe, své pocity a ZODPOVĚDNOST ZA SVÁ ROZHODNUTÍ... čili už neexistovalo "stádové" naučené chování, slepá důvěra v běžné univerzální kroky nebo třeba stravování a "běžnou" výchovu. 

Začala jsem hledat jiné cesty, myslet jinak. Začala jsem se zajímat více o rozvoj vztahů, zkoumání souvislostí a zákonitostí i respekt k sobě i druhým.

Když byl dceři rok a čtvrt, tj. v roce 2015, manžel odešel, a já se na podzim s dcerou odstěhovala přes celou republiku zpět k rodině.

Rozchodem nastal velký zlom, zpět do své práce se určitě nevrátím. 

Tohle bylo velmi náročné období, netušila jsem zaprvé, jak se srovnám psychicky i fyzicky s rozchodem (velmi rychle jsem zhubla asi 10kg a byla jsem opravdu jako "zombík"), ani co s námi dále bude.

Sledovala jsem ale už tehdy online podnikatele a byla jsem v komunitě bohaté na "plážové" nadšence :-), a tak jsem začala uvažovat o svém vlastním podnikání.

Zařídila jsem si akreditaci ministerstva a vytvořila své odborné právnické kurzy pro úředníky na téma přestupkového řízení. Několik jich v první polovině roku 2018.

Tou dobou jsem však již měla nový vztah a byla jsem těhotná. Následovalo stěhování k partnerovi, opuštění hlídací babičky, a rodinný život. (Mmch: Více o "toxických" vztazích a jak ovlivňují tvé podnikání se dozvíš ve FB skupině).

Proto paragrafy v podstatě okamžitě vzaly za své a já se vrátila do "maminkovských" radostí a vytvořila živé workshopy o látkových plenkách a celý online projekt Zažij plenku - na kterém jsem se učila "plážové" automatizované podnikání a strategie, budovat web, potřebné e-mailingové a fakturační systémy, tvořit webináře a online kurzy... 

Tohle byla bomba, paráda, krása, moc mne to bavilo a měla jsem na to spoustu nápadů, ale...

Tady jsem zjistila, to co tě teď učím, mj. v souvislosti s rozdáváním se, dáváním obsahu zdarma, budováním věcí napozadí, zatímco prodeje váznou! 

Opravdu to nedělej jako já a řada jiných "plážově-automatizovaných" nadšenců a pusť si nejprve webináře zdarma, kde se dozvíš i celý můj příběh komplexně a v souvislostech s tím, co vám nyní ve své práci předávám.

No a jak to bylo v roce 2020 a dál se dozvíš v podcastu níže a tady na webu ... :-)

Určitě si v epizodě všimni, co je důležité pro správná rozhodnutí - držet si směr, vizi, tu energii, kterou chceš podpořit, i když se třeba bojíš toho, že nevíš, jak ty své volby zaplatíš :-).

Jde to! A já ti s tím ráda pomůžuStačí se ozvat nebo mrkni níže pod "video".

Přeji ti příjemný poslech.

Nejsi si jistá cenami svých služeb?

Vyplň si My Money Map, kterou získáš jako bonus k free masterclassu mé mentorky Denisy, a SPOČÍTEJ SI, jak se máš správně, prakticky ocenit a kolik klientů potřebuješ měsíčně získat. Přestaň hádat. Základem tvých úspěšných prodejů je znát svá čísla. Neboj se jim podívat do očí.

Pusť si FREE masterclass "Learn to Price your services in 30 minutes" + získej bonus My Money Map a odraz se do své plné síly a potenciálu

Pojď si také plnit své sny...

A nebo si domluv poznávací 20 minutový hovor a podíváme se, co zrovna ty a tvé podnikání potřebujete a zda je pro tebe ideální osobní individuální či skupinová spolupráce se mnou.